Çarşamba, Aralık 23, 2009

cingıl belss cingıl belsss


Bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Vay be sevmiştim aslında ben bu yılı. Keşke hep bunda kalsaydık. Ama olmuyor maalesef. Günler, aylar, yıllar geçiyor ve ömür bitiyor. Sultan Süleyman’a kalmayan dünya bana mı kalacak sanki. Acaba onlar da yılbaşını kutluyorlar mıydı? Böyle hep beraber hareme dalıp vur patlasın çal oynasın ohhh padişahım çok yaşa….

Fatih baba-İstanbul’u da fethettik bu yıl seneye artık bakalım neler yapacaz…
Harem sakinleri – padişahım çok yaşa!!!
Fatih baba- bre yeniçeriler nerdesiniz? Boşuna mı devşirdik sizi! savaşarak girelim yeni yıla yeni fetihler yapalım. Çağ üstüne çağ açalım!
Birkaç iyi adam- padişahım çok yaşa!!!
Tarihin karanlık yanları var evet.

2009’a elveda 2010’a merhaba partisi hazırlıkları arifesindeyiz. Herkes için farklı bir heyecan bu yeni yıl. İyisiyle kötüsüyle bitirdik koskoca yılı. Geçen yılın enlerini seçilmeye başlanmıştır artık. Çok gerekli bir iş sanki. En çirkin, en güzel, en şık, en amele, en bilmem ne… bir sürü en furyası. Ben en’ler sıralamasında ne olurdum acaba? Hmm en sabırlı olabilirdim mesela. Sadece bu değil bir çok en olabilecek vasfım var ama bu yıl benim için sabır yılı gibiydi. Sabrımın sınırlarının zorlandığı zopzor bir yıldı işte.

Eee yılbaşında ne yapıyoruz? İşte bu günlerde en fazla duyduğum duydukça da saçlarımı yolduğum soru. Bir sürü plan, bir sürü insan. Dostum mutlaka bişey mi yapmamız lazım? Oturalım evimizde açalım televizyonumuzu dansözler felan ohh yandan yandan eğlenelim. Donatalım masamızı. Al sana yılbaşı eğlencesi. Oraya mı gidelim, buraya mı gidelim, damsız mı gidelim, dama mı girelim, onu mu giyelim, bunu mu takalım sarımsaklayalım da mı saklayalım derdi yok! Efenim buyurun bize gelin oturalım evimizde paşa paşa.

Yeni yılmış, eski yılmış, yıl eskimiş yenisi gelmiş nedir yani nedir? Günler aynı günler, haftalar aynı haftalar, aylar aynı aylar… yeni olan ne? Okul yıllarımızda hani her sene alınan yeni defterlere başlarken özenle başlardık. ‘’aga çok düzenli defter tutucam bu sene.’’ Gibi zor hatta imkansız sözler verirdik. Bunun gibi hissediyorum artık yeni yıllarda. Tertemiz bir sayfa açıp; geçen yıldan kalma tecrübeler ışığında bu yılı bambaşka geçireğimi felan hayal ediyorum. –yine- kocaman beklentilerim var yeni yıldan. Senelerdir bekliyorum gerçi bi numarası yok bu yeni yılların.

Hem zaten bize ne oluyorsa? Bize mi geliyor bu yeni yıl? Nerden geliyor hem? Elin gavuruna geliyor dostum. Uyan! Noel hem bunun adı. Babası felan var. Filmlerde görürsün sen ancak. Her evde mutlak suretle bir şömine, şömineye asılmak üzere hazırlanan rengarenk çoraplar… Şöminen yoksa nerden girecek sizin eve bu noel baba? Hediyeni nasıl koyacak çoraba? O uçan geyikleri nereye parkedecek bi defa(?) haa bu arada bizim evde şömine var. Valla var. Ne olur ne olmaz diye bir de çorap asıcam gece. Hemde baba çorabı… en büyüğünden.
Herkeslere mutlu yıllar şimdiden....
cingılllll bellssssssssssss cingıl bellssssss cingıl ool dı veeyyyyy

7 yorum:

KaRaMeL dedi ki...

çok hoş yazı olmuş,,
umudu yitirme as bi çorap:p:)

HaYaLci dedi ki...

KaRaMeL teşekkür ederim.
Yılbaşında senin de bir planın yoksa gel bize:))
çorabını da getir ama:)))

MAS dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
HaYaLci dedi ki...

hmmm..
Anlıyorum.
blöq alemi arkadaşı duydunuz olaki böyle bir kutlama gafletinde bulunursunuz arkadaşın yeni yılını vay halinize...

mas; sosyal mesajı da sıkıştırdın hemen araya süpersin valla:)))

Lağımdaki Fare dedi ki...

yazı iyi olmuş =)

Scissorhands dedi ki...

yazmıyor mu bu hanım artık?

meraklanıyorum ben.

HaYaLci dedi ki...

Lağımdaki Fare; beğenmene sevindim:))

Scissorhands; sizinde merakınız beni sevindirdi. bloqumdan haberdar olmadıqınızı düşünmeye başlamıştım:))

Yazcam ben.

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin